Wydarzenia

14 Zawody Wushu w Hong Kongu

19-osobowa reprezentacja naszej Akademii Shen Long uczestniczyła w dniach 4-6 marca 2016 r. w 14-tym „Hong Kong Wushu International Championship”, ogromnej imprezie, w której brało udział ponad 3,5 tysiąca uczestników.
Opiekę nad nami sprawował Shifu Zhang Fengjun, Team Leaderem ekipy była Lidia Bacińska, a przygotowywał nas do startów nasz Laoshy Mariusz Szewczyk, wydobywając z nas siódme poty. Opłaciło się to z nawiązką, bo nasza drużyna zdobyła – 25 złotych, 9 srebrnych i 3 brązowe medale w konkurencjach indywidualnych i zbiorowych. Wykonaliśmy indywidualnie po 2, 3 a nawet 4 formy, dodatkowo nasz super duet Pati-Lidia przedstawiły dulian (formę po2) z wachlarzami, a 10-osobowy zespół otrzymał dobrą punktację i złoty medal za zbiorową formę 24.
Po zakończeniu festiwalu opuściliśmy 48 piętro luksusowego hotelu Nina i udaliśmy się wieść życie zwykłych hongkończyków. Wstawaliśmy skoro świt, podróżowaliśmy metrem i przesiadywaliśmy do późnej nocy w malutkich barach, degustując niezliczone lokalne przysmaki.
Przeszliśmy setki tysięcy schodów, zwiedzając świątynię Dziesięciu Tysięcy Buddów. Byliśmy w Ocean Park, gdzie testowaliśmy nasze nerwy na rollercoasterach, i odwiedziliśmy wspaniałe pandy. Popłynęliśmy turbojetem do Makau, gdzie zlał nas deszcz, ale udało nam się też zwiedzić piękne świątynie. Zdobyliśmy wzgórze Victoria Peak, skąd popatrzyliśmy na strzeliste miasto, i gdzie skosztowaliśmy najsłynniejszych owoców morza w restauracji Bubba Gump oraz przywitaliśmy się z mistrzem Brucem Lee. Włóczyliśmy się po wielu różnych miejscach i chyba udało nam się poczuć rytm tego niezwykłego miasta, które nigdy nie zasypia, no może zdrzemnie się na chwilkę, ale zaraz jest gotowe na następny dzień.

O czym spiesznie i w wielkim skrócie doniosła Wam, jak tylko była w stanie, Wasza Joda vel Jada (to nowa chińska ksywka).
Mamy nadzieje spotkać się z Wami na następnych naszych wyjazdach – nie tylko na zawody.

Galeria zdjęć z wyjazdu.