Wydarzenia

Chiński Festyn Kulturalny

Witam Serdecznie!!! Mam przyjemność zaprosić Was na Chiński Festyn Kulturalny – w klimatach Shaolin, który odbędzie się w dniach 5-7 października 2007r. w Centrum Handlowo-Rozrywkowym BLUE CITY.

Organizatorem Chińskiego Festynu Kulturalnego jest Fundacja Rozwoju Młodych Talentów Artystycznych FERMATA www.fundacjafermata.pl Akademia WuShu “Nan Bei Shen Long” www.wushu.pl/ Program Festynu będzie opierał się na trzech filarach: TRADYCJI SHAOLIN, NATURALNEJ MEDYCYNIE CHIŃSKIEJ i FENG SHUI.

Oprócz tego w programie: wystawa fotografii z Chin, pokaz kaligrafii, pokaz masażu chińskiego, pokaz mody inspirowanej Chinami, pokaz malowania na jedwabiu, tradycyjna muzyka chińska, kuchnia chińska, konkursy z ciekawymi nagrodami i wiele innych atrakcji. Zaakcentowane zostaną również elementy sportowe w związku z przyszłoroczną Olimpiadą w Pekinie. W sobotę 6 października 2007 o godz. 13:00 pojawi się na scenie ambasador CHRL w Polsce Pan SUN RONGMIN, by dokonać uroczystego otwarcia imprezy.

Gwiazdą Festynu będzie mistrz Zhang Feng Jun 7 Duan-Chinese WuShu Assoctiation, wybitny ekspert chińskiej sztuki walki Wu Shu, stylu Shaolinquan, uczeń mistrza Li Yong Wang absolwent Chińskiej Akademii Wu Shu w Pekinie, który zaprezentuje publiczności elementy Wu Shu, Kung Fu i starochińskiego masażu leczniczego Tui Na. Na scenie wspomagać go będą chińscy i polscy przedstawiciele licznych szkół sztuk walki rodem z Shaolin i całych Chin. Tai-Chi i Wu-Shu zaprezentują również najlepsi uczniowie i zawodnicy Szkoły Chińskich Sztuk Walki “Shen Long”, w której nauczycielem jest najbliższy uczeń Mistrza mgr Mariusz Szewczyk 4 Duan-Chinese WuShu Association. Blok Feng Shui poprowadzi znany polski ekspert tej dziedziny wiedzy, autor wielu książek o feng shui Jacek Kryg. W programie: prezentacje, wykłady, panele dyskusyjne i konsultacje Feng Shui dla publiczności.

Gośćmi specjalnymi będą nominowany do Oscara Tomek Bagiński i znany prezenter telewizyjny Marek Horczyczak.

Zapraszamy również do stoiska Wydawnictwa Akademickiego DIALOG, gdzie będą do nabycia książki o języku, obyczajach, kulturze i historii Chin. WSZYSTKIE KSIĄŻKI W CENACH WYDAWNICZYCH !!!

.