O szkole

Kadra

Założyciel i nauczyciel główny

mgr Mariusz Szewczyk

5 Duan Chinese Wushu Association

Telefon: 0501 14 13 17

e-mail: formularz

Praktykuje chińskie Wushu od ponad 30 lat. W tym czasie uczył się przede wszystkim stylów Shaolin Quan, Changquan, Nanquan, Taijiquan, Bagua, Baji, a także Qigong.

Od ponad 20 lat  jest bliskim uczniem Mistrza Zhang Fengjuna,

a od  9 lat także Mistrza Cui Zhangsana z Pekinu. Spadkobiercy tradycyjnego stylu Yang.


Od 2000 roku uczy się systematycznie u Mistrza Zhao Zhangjunai jego uczniów w Xi’an, jednego z najwybitniejszych zawodników Wushu w Chinach.
Założyciel i główny nauczyciel  Polskiej Akademii Wushu “Nan Bei Shen Long” i Polskiego Stowarzyszenia Wushu “Shen Long”.
Posiada ponad 300 medali zdobytych na mistrzostwach Wushu w kraju i za granicą.

W latach 2002-2005 trener kadry Polski Wushu.

W swojej karierze sportowej był wybitnym zawodnikiem- który zdobył wiele medali i wyróżnień na najbardziej prestiżowych zawodach organizowanych w Polsce i za granicą.

Jako jedyny nauczyciel nie pochodzący z Chin, znalazł się na liście najlepszych nauczycieli Wushu, która została opublikowana w katalogu wydanym przez Chiński Związek Wushu w 2009 roku.

Odziała w Szczecinie

Patrycja Justyńska od wielu lat jest związana ze środowiskiem sztuk walki. Swoja przygodę z Wushu rozpoczęła w szkole Nan Bei pod okiem Sifu Zhang Feng Juna. Na jednym z obozów Sifu Zhanga poznała swojego obecnego nauczyciela Lao Shi Mariusza Szewczyka, co zaowocowało utworzeniem w Szczecinie oddziału szkoły Mariusza – Nan Bei Shen Long.
W 2005 roku ukończyły kurs organizowany przez Polski Związek Wushu i otrzymały tytuł instruktora sportu Wushu, posiadają licencje sędziowskie III klasy.
W marcu 2009 roku zdały w Hong Kongu egzamin Chińskiego Związku Wushu na stopień 2 DUAN.

Jagoda Sieradzan 2 Duan (Taijiquan)
Anna Gacparska 2 Duan (Taijiquan)
Lidia Bacińska  3 Duan (Taijiquan)
Stefan Jeute 2 Duan (Taijiquan/Wushu)
Monika Kolasińska  (Taijiquan)
Aleksandra Dobrowolska (Taijiquan)
Dorota Machnowska (Taijiquan)